S7-1200 PLC

Simatic S7-1200 PLC: 
TIA Portal Basic projelendirme yazılımı, S7-1200 mikro PLC ve SIMATIC HMI Basic panellerin basit ve hızlı programlaması, haberleştirilmesi ve devreye alınmasını sağlar. Mikro PLC'nin merkezi ünitesine esnek genişleme opsiyonları sağlayacak şekilde farklı tipte I/O ve haberleşme modülleri takılabilir. Sistem; projelendirme yazılımı, kontrolörler ve HMI üniteleri arasında kolay bağlantı ve haberleşme için PROFINET portuna sahiptir.

SIMATIC S7-1200 PLC sisteminde, makine ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde genişletebilir 5 farklı CPU tipi mevcuttur.Bunlar; CPU 1211C, CPU 1212C, CPU 1214C, 1215C and 1217C

CPU'ların üzerine takılabilen I/O genişletme kartı, kontrol sisteminin pano montaj ebatlarını değiştirmeden sistemin dijital veya analog I/O sayısının artırılmasına olanak tanır. CPU'nun dijital veya analog giriş çıkış kapasitesini artırmak için giriş çıkış modülleri CPU'nun sağ tarafına takılabilir. CPU 1212C'ye 2, CPU1214C, CPU 1215C ve CPU 1217C ye 8 modül bağlanabilir.

Ayrıca tüm S7-1200 CPU'ların sol tarafına seri haberleşme için 3 adet haberleşme modülü takılabilir.

SIMATIC S7-1200 I/O Modülleri:
I/O genişletme kartları , I/O genişletme modülleri ve haberleşme modüllerinden oluşan geniş ürün gamı sayesinde kontrol sisteminizi uygulamanızın tüm ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verecek şekilde dizayn edebilirsiniz. En büyük CPU olan CPU1217C'ye 8 adet I/O genişletme modülü bağlanabilir. Tüm CPU'ların üzerine 1 adet takılabilen I/O genişletme kartı, kontrol sisteminin pano montaj ebatlarını değiştirmeden sistemin dijital veya analog I/O sayısının arttırılmasına olanak tanır.

Entegre PROFINET Portu:
SIMATIC S7-1200 entegre PROFINET portu PLC'yi programlamaya, HMI panellerle haberleşmeye, başka S7-1200 kontrolörlerle PLC-PLC haberleşmesine ve gelişmiş entegrasyon için üçüncü parti ürünlerle haberleşmeye olanak tanır.

Basit Haberleşme:
SIMATIC S7-1200 ile CSM1277 kompakt switch modülü birlikte kullanıldığında, tek tipte veya karmaşık yapıdaki hat, ağaç veya yıldız topolojilerinden oluşan ağlardaki kablajı kısaltmak ve maksimum haberleşme esnekliğini sağlamak mümkündür. CSM1277 yönetilemeyen 4 portlu switch SIMATIC S7-1200'e aynı anda üç cihazın bağlanmasına olanak tanır. Haberleşme Modülleri
Her bir SIMATIC S7-1200 CPU'ya maksimum üç adet haberleşme modülü takılabilir. RS485 ve RS232 haberleşme modülleri noktadan noktaya seri haberleşmeyi desteklerler. Haberleşme gelişmiş fonksiyonlarla konfigure edilip programlanabilir. Bunun yanında STEP7 Basic projelendirme yazılımının kütüphanesindeki USS protokolu ile Siemens sürücülerle, Modbus RTU master veya slave protokolu ile de üçüncü parti cihazlarla haberleşmek mümkündür.

Basic Operatör Paneller:
SIMATIC S7-1200 kompakt otomasyon uygulamaları için basit kontrol ve görüntüleme seçenekleri sunacak şekilde SIMATIC HMI Basic Panellerle mükemmel bir entegrasyon sağlar. Kontrolör ve HMI projelendirme yazılımı arasında kesintisiz entragrasyonla, SIMATIC STEP7 Basic ve SIMATIC WINCC Basic yazılımları ile en iyi sonuçları verecek mükemmel çözümler çok kısa bir sürede gerçekleştirilebilir.

Başlangış Paketleri: 
Logic Modül LOGO! ve Simatic S7-1200 başlangıç paketleri ile PLC dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz